Biografia

Wokalistka urodzona w Lublińcu.

Szkołę muzyczną w klasie fortepianu ukończyła z wyróżnieniem, następnie rozwijała swój warsztat wokalny w Opolskim Studiu Piosenki oraz na licznych warsztatach pod okiem m.in. Elżbiety Zapendowskiej, Andrzeja Głowackiego, Sibel Kose, Kevina Mahogany’ego. Ukończyła także Wydział Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim.

Jest laureatką wielu festiwali i konkursów piosenki, m.in. programu telewizyjnego „Szansa na sukces” oraz konkursu „Debiuty’” na Krajowym Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

Współpracowała m.in. z: Bogdanem Hołownią, Piotrem Rodowiczem, Robertem Murakowskim, Kazimierzem Jonkiszem, Wojciechem Pulcynem, Sebastianem Frankiewiczem, Rafałem Stępniem.

Koncertuje w projektach związanych z piosenką poetycką oraz z zespołami jazzowymi. Lubi łączyć różne gatunki muzyczne z poezją. Dała temu wyraz projektem poświęconym Halinie Poświatowskiej.

W październiku 2019 r. ukazała się jej autorska płyta „Jesteś” z muzyką do wierszy Haliny Poświatowskiej. W listopadzie 2020 r. kompozycja Joanny do wiersza Haliny Poświatowskiej pojawiła się na jubileuszowej 20. edycji bestsellerowej kompilacji Marka Niedźwieckiego wydanej przez Universal Music Polska.